054-4827270

סל הקניות ריק

בריאות ילדים וטיפול בהיפר-אקטיביות ללא ריטלין

בריאות ילדים וטיפול בהיפר-אקטיביות ללא ריטלין

מחלות תכופות, חוסר תשומת לב והתמדה, פריחות אלרגיות ותופעות סימפטומטיות רבות אחרות הן לעתים קרובות תוצאה לא של זיהומים ובעיות בהתפתחות הגוף, אלא בתת-תזונה ומחסור במיקרו-נוטריאנט.

בגוף האדם כמעט כל האלמנטים של הטבלה המחזורית, ומחסור או עודף באחד האלמנטים מוביל לשיבוש בעבודה של תאים, רקמות ואיברים. חשוב במיוחד לשמור על איזון עדין זה בגוף ההולך וגדל.

2.1 דיאטה לילד ולמתבגר:

תזונה של בן אדם מבוגר צריכה להכיל דיאטה התומכת בתפקוד של כל המערכות. עבור ילד חשוב להזין את הגוף עם "לבנים" כל יום, שממנו הגוף המלא עם מערכת השרירים, שלד, הרזיה, הרקע הורמונלי וכל מערכות אחרות, כולל אחד העצבים, ייבנה.

אין להניח שבמשך כל תקופת היווצרות הגוף - מלידה ועד בגרות מינית, ילד או מתבגר זקוקים לאותם ויטמינים, מינרלים ומיקרואלמנטים אחרים. כל גיל מאופיין בצרכים ספציפיים של הגוף.

בהתפתחות הגופנית והפסיכו-אמוציונלית של הילד יש תקופות מסוימות של צמיחה פעילה. בשלב זה, מערכות הפרט, בין אם החיסונית, האנדוקרינית או העצבים, כולל המוח עצמו, מתפתחים באופן פעיל יותר מאחרים. לדוגמה, עם הופעת גיל ההתבגרות התינוק הופך להיות נער, כלומר, השלד שלו ומסת השרירים מתחילים להתפתח באופן אינטנסיבי.

לא קשה לנחש שבמהלך הפיתוח הפעיל של מערכת מסוימת יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לאספקת האורגניזם ההולך וגדל עם יסודות קורט אופייניים וחומרים מזינים כגון סידן לעצמות, חלבונים וברזל לשרירים, ויטמין B, אבץ, כולין ולציטין למערכת העצבים וכו'.

לבחור דיאטה עבור הילד שלך באופן עצמאי זה דבר די קשה. לשם כך יש לקחת בחשבון מספר גורמים שונים:

  • בדיקת דם ביוכימי;
  • נוכחות של אלרגיות;
  • חוזק הגוף;
  • נטייה תורשתית;
  • התקדמות בהתפתחות הנפשית והפיזית.

רק מומחה יכול לנתח בצורה נכונה את ההרכב הביוכימי של הדם ולהשוות אותו לבעיות הקיימות או האפשריות שתינוק עלול להיתקל בהן במהלך צמיחתו. כמו כן גם את הבחירה הנכונה של מזון ומינון של תוספי מזון הדרושים בכדי לצמצם גורמים לא רצויים של התפתחות הגוף.

2.2 חיזוק מערכת החיסון:

למערכת החיסון האנושית, גם בתהליך היווצרותה, יש כלי רב עוצמה נגד זיהומים פתוגניים, מומים של תאים וכל מיני רעלים שיכולים להגיע עם המזון. הכאב של הילד קשור לעיתים קרובות לא בנוכחות גורם מדבק שבו הוא נדבק בגן או בבית ספר, משהו שאכל וכו',  אלא לחוסר היכולת של מערכת החיסון להגיב בצורה הולמת ובזמן לגורם הסיבתי של המחלה.

מצב דומה יכול להיות עם אלרגיות. תגובות אלרגיות מתבטאות בחומרה בעקבות תקלה של המערכת החיסונית. מערכת החיסון תופסת חומרים לא מזיקים או אפילו רקמות של הגוף כאיום על הגוף כולו, ומפעילה מאבק פעיל איתם. חיסול אלרגנים מן הדיאטה לא יכול להוביל לתוצאה יעילה, אלא רק להחמיר את המצב בשל תזונה לקויה של הילד.

עבור התפתחות תקינה ותפקוד תקין של מערכת החיסון, כמו כל מערכת אחרת, יש צורך לחסל גורמים שליליים כגון:

  • תת-תזונה ונוכחות של חומרים מזיקים;
  • מחסור בויטמינים ועקבות קורט;
  • חוסר אור השמש והליכה באוויר הצח;
  • הפרעת שינה ועייפות;
  • מצב פסיכו-חברתי חמור במשפחה.

בחירת התזונה הנכונה מאפשרת לא רק לחזק את מערכת החיסון ולהשכיח את הכאב הקבוע של הילד, אלא גם להיפטר מתגובות אלרגיות ביותר ללא שימוש בתרופות פרמקולוגיות והגבלות חמורות במוצרים.

2.3 היפר-אקטיביות - תזונה וטיפול לא תרופתי:

למזון ואיכותו יש השפעה ישירה על התנהגותו של הילד. היעדר ויטמין B וחומרים מזינים אחרים יכולים להוביל לשיבוש בעבודת מערכת העצבים כולה.

ההשפעות של תסמונת קשב וריכוז יכולות להופיע גם בעקבות רקע הורמונלי, כלומר אדרנלין. כדי להגדיל את כמות הפעילות ההורמון מוביל צריכת יתר של סוכר. 75%  מהילדים ההיפראקטיביים חווים מטבוליזם גלוקוזי לקוי.

מדענים מאמינים כי סיבה עקיפה נוספת להופעת ADHD היא נוכחותם של מספר רב של חיידקי שמרים במעיים לאחר השימוש באנטיביוטיקה. הפחתת מערכת חיסון מקומית מוביל להטמעה לא נאותה או ללא מספיק חומרים מזינים וויטמינים. מה שמוביל למחסור של תזונה במוח ולכשלים בעבודתו.

רופא נטורופת מנוסה יועל לנתח בפירוט לא רק את ההרכב הביוכימי של הדם ואת התכונות החיצוניות של התפתחות הילד, אלא גם  יבנה בפירוט את המשטר, התזונה ותנאי החיים של חייו. על בסיס הנתונים שהתקבלו, מרכיבים תפריט מתאים ותוספי תזונה נבחרים, כולל קומפלקס ויטמינים ומינרלים, בכדי לאזן את ההתנהגות ולהגדיל את תשומת הלב של הילד.