054-4827270

סל הקניות ריק

חיים לפי סוג דם:

חיים לפי סוג דם

בעקבות מחלה או חוסר איזון מוחלט של אחת ממערכות הגוף, אפשר לשים לב לתסמינים רגעיים ולתהליכים שקדמו להם. עם זאת, המהות של הבעיה יכולה להיות קשורה בבחירה של דיאטה וסגנון חיים, המתאים לאדם מסוים ולקוד הגנטי שלו.

לאחר בדיקת דם, אבחון חומרה, ותלונות של המטופל, הרופא לוקח בחשבון רק מספר מצומצם של גורמים שעלולים להוביל להתפתחות המחלה והסימפטומים שלה. לעתים קרובות זה גורם להישנות או לא מביא כל השפעה טיפולית.

3.1 הבדלים גנטיים:

ניתוח של אורח החיים המסוים והקשר של כל הגורמים הללו עם הקוד הגנטי של אדם מסוים מאפשר הרמוניזציה של העבודה של כל מערכות הגוף, כמו גם מניעת התפתחות של מחלות חדשות ומניעת מחלות קיימות.

כדי לעשות זאת, אין צורך לבצע בדיקות DNA יקרות, אלא רק צריך לדעת את סוג הדם שלך בבירור ולהבין איך כל אחד מהם הופיע בתהליך של האבולוציה האנושית.

לאורך כל קיומו של אדם סביר, הדם שלנו עובר מוטציה ומתאים את עצמו בהתאם לתנאי החיים, מזון זמין ונוכחות של גורמים מזיקים. ארבע קבוצות הדם הקיימות כיום שונות זו מזו בנוכחות אנטיגנים אופייניים, שנראו כתגובה לתנאים משתנים של תזונה, אקלים וחברה.

במישור הביוכימי, המאפיין הייחודי לכל אחת מהקבוצות הוא המאפיינים האופייניים בבחירת מזונות שנספגים היטב או שאינם מומלצים כלל, כדי למנוע הופעתם של מחלות שונות והפרעות בתפקוד מערכות הגוף.

המהות של גישה זו בהכנת הדיאטה, דומה לתהליך של עירוי דם בהתאם לקבוצות שלהם. הגורם העיקרי המוביל למוות במהלך עירוי של הקבוצה הלא נכונה הוא נוגדנים. הם ממש מדביקים יחד תאי דם זרים או רקמות אחרות. נוגדנים דומים נמצאים במזונות של צמחים ובעלי חיים.

כמו כן לכל קבוצה של סוגי דם יש רשימה של מוצרים אשר תורמים להצטברות של עודף משקל או הפחתה שלה.

3.1.1 קבוצה ראשונה:

הדם של הקבוצה O (I) נחשב הישן ביותר. לפי התיאוריה המקובלת, בעורקיו של האדם הסביר הראשון, שהופיע כ -40 אלף שנה לפני הספירה, זרם הסוג דם הזה.

באותו זמן, חיי האדם היו מלאים בפעילות גופנית, והנתונים כללו מוצרים שהושגו במהלך הציד ובתהליך ההתכנסות. צייד כזה חייב להיות אצן ולהימנע מסכנות לאדם זה מערכת שרירים ושלד מפותחים עם מטבוליזם פעיל.

ל"צייד" המודרני בקבוצה הראשונה יש גם צורה פיזית מפותחת, היא נוטה פחות למילוי בשל תהליכים מטבוליים פעילים ויש לו מערכת חיסונית חזקה. זה מספיק כדי לשמור על חסינות מפני מחלה ובכדי להתמודד במהירות עם שלל זיהומים.

לאנשים כאלה מרכיב תחרותי חשוב בכל הנושאים, קודם כל, במהלך פעילות הספורט. הם לא מעוניינים ללכת לב' לחדר כושר או לעשות אירובי או פילאטיס ועוד סוגי ספורט דומים שאינם כרוכים בתחרות. עבור הרזיה, מומלץ להמליץ לקבוצה הראשונה רכיבה על אופניים או סקי.

ברמה הפסיכו-אמוציונלית, בעלי הקבוצה הראשונה מתאפיינים ברצון פעיל לזכות לא רק בספורט, אלא גם בעבודה, בלימודים, ביחסים אישיים, ואפילו ביצירתיות שאינה כל כך אופיינית להם. פריקה רגשית שלהם היא עבודה פיזית. כדי להסיר מתח עבורם כדאי לעשות ספורט או כל סוג של משק בית אחר אשר מצריכים כוח.

בשביל אורח חיים של צייד והזמינות ברמה הגנטית של היכולת להטמיע מוצרים אלה או אחרים מומלץ לבעלי הקבוצה הראשונה:

 • בשר רזה, עוף ודגי סלמון;
 • אגוזים וזרעי דלעת;
 • סלק ותאנים.

לא מומלץ להשתמש ב:

 • בשר שומני;
 • מוצרי חלב;
 • כל סוגי הקטניות, הדגנים והפטריות;
 • מקרוני ומוצרי מאפה;
 • פרי הדר, כרוב, תפוחי אדמה, זיתים, אבוקדו ומלון.

לעזרה בהורדת משקל עודף: כבד, בשר אדום ופירות ים.

3.1.2 הקבוצה השנייה:

התיישבות החיים ותחילת החקלאות הפעילה ב 12-20 אלף שנה לפנה"ס הובילו להופעת הדם של האנטיגן, אשר מאפיין את הקבוצה השנייה A (II).

חייו של אדם כזה לא היו קשורים עוד לציד, אלא לחקלאות ולטיפוח דגנים. מכאן הדיאטה של המזון העיקרי שלו. זהו הצמחוני הראשון שיש לו מערכת עיכול רגישה ומערכת חיסון סובלנית שיכולה להתאים את עצמה לתנאים סביבתיים משתנים.

"האיכר" המודרני מאובחן על ידי מערכת עצבים מאוזנת. עבור אנשים כאלה, הדרך הטובה ביותר להקל על הלחץ יהיה אימון אוטומטי ומנהגים רוחניים שונים שיביאו הרמוניה לנפש ולגוף.

בספורט של בעלי קבוצת הדם השנייה, הגורם התחרותי הוא לא כל כך חשוב כמו התפתחות עצמית. לכן, מומלץ עבורם פעילות ספורט סטטית שקטה, כולל תרגול של יוגה.

הבחירה של מזון עבור "חקלאים" צריך להיות מטופל די בקפדנות בשל הרגישות הגבוהה של מערכת העיכול שלהם והנטייה שלה למחלות שונות, כולל אונקולוגיה. זאת בעקבות חומציות נמוכה של מיץ קיבה וריר מוגבר אצל נציגי הקבוצה השנייה.

מומלץ:

 • עוף ודגי סלמון;
 • כל מיני דגנים ופסטה;
 • מוצרי חלב מותססים;
 • כרוב.

לא מומלץ:

 • רוב סוגי הבשר, ברווז ודגים לבנים;
 • עגבניות, חצילים, תפוחי אדמה וירקות עלים.

ירידה במשקל על ידי שמנים צמחיים, מוצרי סויה ואננס.

3.1.3 הקבוצה השלישית:

הופעת קבוצת הדם B (III) קשורה עם תחילת הדרך הנוודית של החיים כ 5000 שנה לפני הספירה. ואת המעבר בשלב זה מן היבול לבעלי חיים.

אורח החיים של מגדל בעלי חיים קשור לאכילת בשר, חלב ומוצרי חלב. הבעלים המודרניים של סוג הדם הזה נבדלים על ידי מערכת חיסונית חזקה ומערכת עיכול סובלנית שיכולה לספוג מגוון רחב של מוצרים.

בהיבט הפסיכולוגי-רגשי, "נוודים" שונים בתצפית, ביכולת יצירתית ובחיפוש מתמיד אחר האמת הרציונלית בסכסוכים ובקונפליקטים. עבור אנשים כאלה, הדרך הטובה ביותר להקל על הלחץ תהיה יצירה, אשר יכולה להוביל ליצירתיות, עיצוב, דוגמנות, או תיקונים פשוטים של משהו בחיי היומיום.

כדי לשמור על כושר גופני מצוין קיימת חשיבות בהרמוניה בין עבודה מנטלית לבין פעילות אתלטית. במקרה זה, הספורט עבורם אינו דבר חשוב במיוחד. רק האיזון בין התפתחות נפשית ופיזיולוגית  הוא שייתן תוצאות טובות בהתהוות האישיות.

מומלץ לשלב בתזונה:

 • טלה ודגים דלי שומן אחרים, ים ונחל;
 • מוצרי חלב וחלב;
 • שיבולת שועל ואורז;
 • כרוב, אננס, בננות, ענבים, חמוציות, פפאיה ושזיפים.

רשימת המוצרים הלא רצויים קשורה יותר לצפיפות הדם. בין היתר:

 • עוף ובשר חזיר;
 • עגבניות, חצילים וכל הצמחים.
 • בוטנים, פיסטוקים, אגוזי קשיו ואגוזים אחרים;
 • כל השעועית.

כדי להפחית במשקל, מומלץ לאכול בשר אדום, כבד, מוצרי חלב דלי שומן, ביצים וירקות ירוקים.

3.1.4 הקבוצה הרביעית:

זמן קיומה של קבוצת הדם AB (IV) הוא כחמש מאות שנה. זהו עידן ההתפתחות האורבנית, המדע, התרבות והקשרים הבין-עדתיים, זמן שיפור איכות החיים והגדלת משך החיים הממוצע. עכשיו עבור מיצוי של מזון, אדם לא צריך כל כך הרבה מיומנות פיזית כמו היכולת הנפשית, והדיאטה הופכת יותר ויותר רחבה ומגוונת עקב סחר פעיל.

קבוצת הדם הרביעית אופיינית ליבשת אירופה, ובעליה נבדלים בזכות יכולת ההסתגלות החזקה שלהם, מערכת העיכול הרגישה ומערכת החיסון.

לנציגים של קבוצה זו, להסרת מתח ופריקה פסיכו-אמוציונלית מומלץ לעסוק ביצירה או בעבודה אינטלקטואלית (פתרון פאזלים, תשבצים וכו '). במונחים של פעילות גופנית, אנשי הקבוצה הרביעית "ירשו" מן הקבוצה השלישית את הצורך בהתפתחות הרמונית של הנפש והגוף. עבורם, עומס פיזי מתון, לסירוגין בעבודה נפשית, הוא חשוב.

הם גנראטורים אידיאולוגיים, אך בשל חוסר המנוחה שלהם, הם לעתים רחוקות מביאים את תכוניותיהם ליישום מלא. לכן, בעבודה עם אנשים אלה מומלץ אינטראקציה אינטראקטיבית עם נציגי הקבוצה השלישית, אשר יצירה המבוססת על רעיון חדש תניב תוצאות מעולות ביצירתיות, מדע או עסקים.

נוכחותם של אנטיגנים A ו- B משפיעה גם על הרכב התזונה, שבו מוצרים מהרשימות לקבוצות הדם השנייה והשלישית נמצאים. אבל זה גם בעיה, כי בשר משמש את הקבוצה השלישית, והקבוצה השנייה מאופיינת בחומציות נמוכה, אשר אינה מקובלת לעיכול מוצרי בשר. יש גם תכונות בלתי צפויות, למשל, AB (IV) מאפשר את השימוש של עגבניות, אשר אסורה בהחלט עבור קבוצות II ו- III.

בין המוצרים המומלצים:

 • טלה, הודו, מקרל וקלה;
 • ביצים, מוצרי חלב וגבינות רכות;
 • שיבולת שועל וחיטה;
 • עלי כרוב, חמוציות, דובדבנים ואננס.

לא מומלץ:

 • בשר בקר, בשר חזיר, בשר עוף וברווזים;
 • סרטנים, גידולים ואנשובי;
 • חלב וגבינות קשות;
 • תפוזים, בננות, רימונים ואבוקדו.

לאיבוד משקל - מאכלי ים (אך לא מיובש, לא מיובש ולא מעושן), מוצרי חלב, סויה, אננס וירקות ירוקים.

3.2 גישה אישית:

תיאוריה זו, שפותחה ומתוארת על ידי הרופא האמריקאי-פיטר ד'אמו, מתייחסת לרפואה לא מסורתית, אך מבוססת על המושגים המדעיים הבסיסיים של הרפואה המודרנית. הוא מסביר את היעילות הגבוהה של השיטה של התאמת דיאטה בהתאם לקבוצת הדם ואת האפקטיביות של ההמלצות לתיקון של אורח החיים.

בכדי ליצור דיאטה יעילה, יש צורך לאבחן את האורגניזם ולנתח את אורח החיים הקיים של המטופל. זה יכול להיעשות רק על ידי רופא מקצועי נטורופת אשר לא רק בונה דיאטה יעילה, אלא גם נותן המלצות להרמוניה של המצב הפסיכו-רגשי ומתאים פעילות גופנית.